Проблема

Проблема залежності щороку стає в Україні все більш актуальною. Ситуація набуває загрозливих розмірів і, окрім медико– соціальної, є також проблемою національної безпеки, адже тривалість життя наркозалежних, згідно даних ряду досліджень, становить ледь більше 30–ти років, з яких понад 8–10 років припадає на активне вживання наркотичних речовин.  Таким чином, проблема наркоманії торкається в першу чергу молоді працездатного віку, що й зумовлює її величезне соціальне значення. Згідно даних наркологічної служби м. Києва на 01.01.2015 р., кількість офіційно зареєстрованих хворих на розлади психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин становить 27 506 осіб. Кількість офіційно зареєстрованих хворих на розлади психіки та поведінки внаслідок вживання наркотичних речовин становить 8559 осіб. Оціночна кількість осіб, які систематично вживають наркотики в м. Києві сягає 28 000 осіб (за даними МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні»)

Понад 90% з оціночної кількості наркозалежних –  є людьми активного віку (що відповідає загальній ситуації в країні). На жаль, багато хто не усвідомлює повною мірою небезпеки розвитку наркотичної залежності. Наркоманія – хвороба, яка не має соціальних меж, наркозалежним може стати особа з цілком благополучної родини. Медичні та психологічні проблеми наркозалежного згубно впливають  на родинне життя, провокують конфлікти, насильство в родині, призводять до сексуальних розладів. Вживання наркотиків сприяє поширенню ВІЛ–інфекції, інфекцій, що передаються статевим шляхом, туберкульозу, вірусного гепатиту, проституції. Беззаперечним є негативний вплив наркозалежності батьків на здоров’я майбутніх дітей. Цілком природнім виглядає зв’язок наркоманії з кримінальними вчинками. Залежна людина втягується в наркобізнес, в пошуках засобів для придбання чергової дози наркоторгівцем. Тривожним  явищем є також формування у молодіжному середовищі особливої субкультури, яка вважає вживання наркотиків природною і безпечною справою. З усього вищесказаного випливає, що позбавитися фізіологічної, а тим більше психологічної залежності від наркотиків неможливо без кваліфікованого лікування. Причому зняття саме психологічної залежності – найбільш складне і довготривале  завдання. Тут потрібен глибоко індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Соціальне бюро «VINCI», в першу чергу, покликане задовольнити потребу самих наркозалежних та їх родичів, як в наданні якісної інформаційної підтримки та супроводу щодо лікування наркозалежності та супутніх захворювань, так і в проведенні психотерапевтичних  консультацій.

Важливою деталлю у збереженні психічного та фізіологічного здоров’я людей, які зловживали алкоголем та наркотиками, а також їх партнерів –  є вчасна діагностика та лікування інфекцій, що передаються статевим, ін’єкційним шляхом, а також супутніх захворювань, які зумовлені зниженим імунітетом. Так, вчасне виявлення ВІЛ-інфекції, туберкульозу чи гепатиту, постановка на облік та отримання лікування може зберегти життя особі. Ситуація, що пов’язана із тестування та вчасним лікування ускладнюється бюрократичними бар’єрами, які наркозалежний не готовий подолати через активне вживання, нестабільні психічні процеси, незнання системи чи тривалі черги в закладах. Наявність однієї з послуг бюро – індивідуального супроводу, дозволяє безперешкодно та вчасно, за сприяння соціального працівника, стати на облік та отримати життєво необхідне лікування. Тим самим, створивши умови для подальшого лікування залежностей.